Aktualności wszystkie aktualności »

Ogłoszenia na Niedzielę 22 listopada 2020 roku.

niedziela 22.11.2020

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.

Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

Dziś po Mszy św. o g. 11,30 / Sumie/ przed Najświętszym Sakramentem i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Rozpoczynający się tydzień to czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy adwent - ten piękny czas.

Serdecznie dziękujemy za troskę o nasz kościół. W tym tygodniu pracowali i ofiarę na kwiaty złożyli; Agnieszka Kozłowska, Barbara Wolańczyk, Piotr Skibicki, Janina Szulasz, Teresa Wolańczyk i Tadeusz Wolanin.

Na najbliższy tydzień są zaproszeni; Zbigniew Wolańczyk, Aleksander Wolańczyk, Jadwiga Szczerba, Romana Szajewska, Bronisława Krzaczkowska, Państwo Świątkowie i Elżbieta Wolańczyk.

Słowo Sióstr Felicjanek.

„Dziękuję Bogu mojemu, ilekroć Was wspominam, zawsze w każdej modlitwie zanoszę ją z radością za Was wszystkich” /Fil 1,3

Jak św. Paweł dziękował za Filipian, tak my dziękujemy z całego serca naszym parafianom za ofiarne wsparcie pieniężne na remont naszego domu. A przy okazji za wszystkie dary, które dostajemy od Was.

Bogu niech będą dzięki za hojność Waszych serc.

Odwdzięczamy się na kolanach, polecając każdą rodzinę naszemu Ojcu Bogu Miłosiernemu Dawcy wszelakich łask, niech Maryja najlepsza z Matek ma was w swej opiece.

Bóg zapłać za wszelki dobro. Siostry Felicjanki z Narola.

Gazeta  „Niedziela” jest na stoliku w przedsionku kościoła.

W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne. Zapraszamy.

W najbliższy czwartek i piątek na parkingu obok plebani od ul. Wesołej będzie zbiórka zużytego, starego i zepsutego sprzętu elektrycznego z naszych gospodarstw domowych. Dochód z tej akcji jest na wsparcie dzieła Misi i polskich misjonarzy. Sprzęt; stare telewizory komputery, radia, pralki lodówki, zamrażarki, kuchenki, grzejniki, odkurzacze i różnego rodzaju sprzęt AGD zostanie zabrany z placu w piątek o g. 13,00. Zapraszam do włączania się w tą zbożną akcje

Najnowsze zdjęciawszystkie zdjęcia »