Aktualności wszystkie aktualności »

Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę 13 czerwca 2021 roku.

niedziela 13.06.2021

JEDYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

ZAPOWIEDZI:

• Nowicki Jakub, kawaler z Narola i Łucja Walczak, panna ze Starego Zamościa zapowiedź druga.

Kto by znal przeszkody małżeńskie niech zgłosi to w parafii.

Dziś 13 czerwca a w dym dniu patronuje nam św. Antoni najbardziej rozpoznawany przez wiele wieków święty Kościoła. Patronuje nam jako pomoc w odnalezieniu zguby, ale też patron i opiekun ubogich. Dziś przed Msza św. o g. 11,30 nowenna do św. Antoniego.

Przeżywamy miesiąc czerwiec w czasie którego czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Zapraszamy do kościoła na nabożeństwo ku czci Serca Bożego, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po sumie.

Zapraszamy też na modlitwę różańcową która jest odmawiana wspólnotowo codziennie, pół godziny przed Msza wieczorną. O tę modlitwę prosi nas w swoich objawieniach Najświętsza Maria Panna. Prosi; odmawiajcie Różaniec.

Od najbliższej niedzieli ustaje dyspensa od uczestniczenia w kościołach we Mszy św. w niedziele i uroczystości nakazane, z powodu pandemii Qovid-19. Czyli od najbliższej niedzieli mamy obowiązek uczestniczenia we Mszach św. w świątyniach. Przypominamy też, że we Mszach św. transmitowanych przez radio lub telewizję, uczestniczyć mogą ludzie chorzy, starzy i kalecy, ci którzy maja trudności z dotarciem do kościoła.

Serdecznie dziękujemy za troskę o nasz kościół. W tym tygodniu pracowali i ofiarę na kwiaty złożyli; Janina Szawara, Małgorzata Szawara, Wiesław Kałun, Danuta Jarosz, Zbigniew Wołczyk i Krystyna Kossak.

Na najbliższy tydzień są zaproszeni; Katarzyna Zdybek, Jan Gromek, Marian Nisztuk, Wanda Fogelgesang, Tomasz Wolańczyk i Marta Sycz.

Dziękujemy Państwu Młodym Gabrieli i Damianowi i ich rodzicom za kwiaty do kościoła i wykoszenie trawy na placu kościelny. Niech Pan błogosławi obficie i szczęśliwie prowadzi na nowej drodze życia.

Dziękujemy za Uroczysty obchód Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Bożego Ciała. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom z Osiedla  przy ul. Warszawska i z ul. Pałacowa.

przygotowującym ołtarze i sprzątającym po uroczystościach, Dziękujemy za procesję i wszystkim uczestnikom.

W związku z licznymi prośbami oto, by w kaplicy Św. Anny urządzić kaplicę przedpogrzebową, podjęte zostały starania by tak się stało. Potrzebne są pewne inwestycje jak choćby doprowadzenie elektryczności, założenie żaluzji w oknach i drzwiach, urządzenia do wnętrza. Prosimy o pomoc a nawet chętnych o wykonanie pewnych prac, by mogła w miarę szybko zaistnieć. O zasadach używania będą informacje po przygotowaniu pomieszczenia i konsultacjach z parafianami.

Gazeta  „Niedziela” jest na stoliku w przedsionku kościoła.

Zmarła;  +Janina Pietruch, lat 88 z Narola z ul. Warszawskiej. Zdrowaś Mario… Dobry Jezu a nasz Panie…

Najnowsze zdjęciawszystkie zdjęcia »