Czcionka: AAA « wstecz drukuj

Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę 28 marca 2021 roku.

niedziela 28.03.2021

NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ.

W związku z zaostrzeniem przepisów sanitarnych, w wnętrzu naszego kościoła może uczestniczyć 46 osób. Pozostali chętni zajmują miejsca na zewnątrz.

Prosimy o zasłanianie maseczkami szczelnie ust i nosa, zachowanie odległości od innych uczestników liturgii i dezynfekcje rąk.

Przypominamy że Komunii św. udzielamy według życzenia przystępujących. Jednakże skoro więcej jest chcących przyjąć do ust, prosimy, aby ci którzy przyjąć chcą na rękę, przyjmowali jako pierwsi, przystępując po lewej stronie ołtarza, tj. po stronie ambonki. Nie możemy pomijać kogokolwiek przy udzielaniu Komunii, obojętnie jak chce przyjąć Pana Jezusa, z stąd te osoby, które opóźnią się, lub podejdą z drugiej strony i chcą przyjmować na rękę, uczynią to wśród przyjmujących do ust. Ta sama zasada obowiązuje w dni powszednie.

ZAPOWIEDZI:

Damian Trybuszek, kawaler z Cewkowa i Gabriela Zółkowska, panna z Narola zapowiedź DRUGA

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód miękki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. W dniu dzisiejszym Msze św. w kościele parafialnym o zwykłych godzinach. Na godz. 1630 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Od uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, Kościół rozpoczyna uroczysty obchód najważniejszych dni i wydarzeń w historii świata. Z stąd nazywamy je „wielkimi” a cały nadchodzący tydzień Wielkim Tygodniem. Centrum to Czwartek, Piątek i Sobota, zwane jako Święte Triduum Paschalne. Dopełnia wszystkiego Wielka Noc - Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

- Wielki Czwartek, dzień ustanowienia świętych Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.

Na godz. 1800 zapraszam wszystkich na Mszę święte Wieczerzy Pańskiej. Na zakończenie Mszy św. przeniesiemy Pana Jezusa na Pamiątkę Jego Modlitwy w Ogrójcu do miejsca adoracji zwanego Ciemnicą. Wymownymi gestami są; dzwony dzwoniące w czasie śpiewu „Chwała na wysokości..” które zamilkną aż do Wigilii Paschalnej / Wielkiej Soboty /podobnie i organy. A obnażenie ołtarza po zakończeniu liturgii na pamiątkę pojmania Pana Jezusa. Adoracja do godz. 2000.

-  Wielki Piątek, Dzień śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w ołtarzy adoracji

O godz. 1700 Droga Krzyżowa w kościele, następnie, Liturgia Wielkiego Piątku. Na zakończenie  liturgii przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do g. 2100. Zabierzmy książeczki do nabożeństwa.

W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane w Wielki Piątek w czasie adoracji krzyża  przeznaczone są na utrzymanie miejsc związanych z życiem i śmiercią Pana Jezusa, w Ziemi Świętej.

W Wielki Piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Osoby odprawiające Pierwsze Piątki jeśli skożystały ze spowiedzi rekolekcyjnej moga przystąpić do Komuni zaliczając kolejny piatek. Pozostali niech do spowiedzi przystąpią w dni poprzedzające Wielki Piątek by w tym dniu przyjąc Komunię św.

Do adoracji zapraszam wszystkich. A strażaków do warty przy Bożym Grobie.

- Wielka Sobota, dzień żałoby. Od g. 8,00 adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie.

Zachowując zwyczaj, rano błogosławienie pokarmów tylko dla chętnych . W związku ograniczeniami błogosławić będziemy na zewnątrz kościoła i kaplic. Przy kościele na ławkach od g. 9,00 co godzinę do 1200,

Przy Kaplicy objawień obok stacji Bi-Pi o g. 900. Kadłubiska obok kaplicy 915, przy Kościół w Podlesinie o 930 w Narolu Wsi dwie stacje o 945 i 1000 następnie ul. Armii Krajowej o 1015, ul. Młynki 1030 i Łozy 1045 Natomiast poświęcenie wody tylko dla tych którzy ze sobą w naczyniach przyniosą. Nie będzie zbiorowego.

Liturgia Wielkosobotnia o g. 1900. Najpierw poświęcenie ognia i paschału. Przynosimy do kościoła paschaliki i świece. Poświęcenie wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Msza św. to części tej pięknej liturgii.

Po zakończeniu liturgii niema adoracji. Po liturgii niema adoracji, przygotowanie kościoła do Rezurekcji. Sprzątanie kościoła w sobotę od g. 1300 do 1400.

Przypominam że w czasie uroczystych obrzędów Wielkiego Tygodnia obowiązuje czas święty,

Zachęcamy i zapraszamy do adoracji Pana Jezusa, czy to w Ciemnicy, czy w Bożym Grobie . Kościół otwarty i dostępny będzie cały Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Nie wszyscy możemy być, na liturgii, ale wszyscy możemy przyjść do Pana Jezusa, w dowolnych godzinach.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszam na Mszę św. Rezurekcyjną na g. 600. Pozostałe Msze św. w Niedziele Zmartwychwstania o g. 1000 i Suma o 1130 w Podlesinie o g. 915. Będzie procesja

Serdecznie dziękujemy za troskę o nasz kościół. W tym tygodniu pracowali w kościele i na zewnątrz i ofiarę na kwiaty złożyli; Aniela Pizun, Alina Wilczyńska, Leokadia Gołębiowska, Maria Pruchnicka, Czesław Stopyra, Paweł Broszko, Edyta Gontarz, Alicja Obirek i Aleksandra Adamek.

Na najbliższy tydzień są zaproszeni; Halina Śmiałek, Marcin Ziejewski, Halina Skalska, Grzegorz Gołębiowski, Danuta Czop i Małgorzata Przednowek.

Od jutra Msze św. wieczorne w dni powszednie, będą o g. 18,00. W niedziele bez zmian.